Tvarus renginys

TVARUS RENGINYS – KAS TAI?

Tvarus renginys – tai viešųjų renginių filosofija ir vadybos sistema, kurią tarptautiniu lygiu įgyvendino bei įprasmino 2012 m. Londono olimpinių ir parolimpinių žaidynių organizatoriai, sukurdami ISO 20121:2012 „Tvarių renginių vadybos sistema“ standartą. Netrukus jį perėmė tarptautinio „Eurovizijos“ dainų konkurso, pasaulinių parodų EXPO, pasaulinių futbolo čempionatų FIFA organizatoriai. Globalios lyderystės įkvėpti, pasaulio valstybių, verslo ir visuomeninių renginių organizatoriai taip pat pradėjo diegti ISO 20121:2012 savo renginiuose.

Esminis tvaraus renginio principas – sistemingai suvaldyti renginio organizatoriaus, tiekėjų, suinteresuotų šalių ir dalyvių elgseną aplinkosaugos, socialiniu ir gerojo valdymo aspektais. Tai reiškia, kad diegiant ISO 20121:2012 standartą arba vadovaujantis jo kriterijais, organizatoriai turi imtis iniciatyvos, kad sumažintų neigiamą renginio poveikį aplinkai, visuomenei, skaidriai suvaldytų finansinius srautus bei tinkamai už tai atsiskaitytų renginio partneriams, rėmėjams, dalyviams, kitoms suinteresuotoms šalims ir plačiajai visuomenei.

TVARUS RENGINYS – KODĖL?

Tikime, kad tvarūs renginiai gali daryti teigiamą įtaką tvaraus valstybės valdymo bei tvaraus verslo valdymo kultūrai Lietuvoje, todėl šių metų konferencijos-diskusijų forumo „Atliekų tvarkymas 2018“ kontekste keliame sau pagrindinį tikslą – tapti geruoju pavyzdžiu ir įkvėpimo šaltiniu dalyviams, partneriams, rėmėjams ir suinteresuotoms šalims, kuris praturtintų tvaraus renginio potyriu ir skatintų profesionalų tvarių renginių vystymąsi Lietuvoje.

TVARUS RENGINYS – KAIP?

Konferencijos-diskusijų forumo „Atliekų tvarkymas 2018“ organizatoriai prisiima viešą tvaraus renginio įsipareigojimą imtis visų įmanomų priemonių šių metų renginyje:

  • vadovautis ISO 20121:2012 standartu „Tvarių renginių vadybos sistema“;
  • kelti aukščiausius tvarumo reikalavimus partneriams ir tiekėjams;
  • efektyvinti renginio organizacinius sprendimus, optimizuoti būtinuosius resursus;
  • mažinti neigiamą renginio poveikį aplinkai bei tinkamai jį kompensuoti;
  • intensyviai vystyti partnerių ir tiekėjų dialogą vykdant tvarumo reikalavimus;
  • viešai ir skaidriai atsiskaityti visuomenei bei suinteresuotoms šalims apie tvaraus renginio rezultatus.

TVARAUS RENGINIO POLITIKA

Oficialią konferencijos-diskusijų forumo „Atliekų tvarkymas 2018“ tvaraus renginio politiką galite rasti čia.

Organizatoriai
logo (1) Marmelad events
Turinio partneriai

ILAW-LOGO-300x30 0808TPSprendimai

Rėmėjai

Intrac logodsp-simbolisisort-logo-286x96